Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Ağustos 2016 - Salı 08:52 Bu haber 828 kez okundu
 
FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler -Müslüman Düşünürler Forumu:
FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler -Müslüman Düşünürler Forumu:
Haberi


FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler -Müslüman Düşünürler Forumu: - "Forum olarak 15 Temmuz'da Türkiye'de meşru yönetimi askeri darbe ile devirme girişimini en güçlü şekilde kınıyoruz" -"Müslüman Düşünürler Forumu olarak Türk halkının ve meşru yönetiminin yanında olduğumuzu teyit ederiz" ANKARA (AA) - Müslüman Düşünürler Forumunca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi kınandı. Merkezi Kuveyt'te bulunan Müslüman Düşünürler Forumu'nun yayınladığı bildiride, söz konusu çevrelerin, Türkiye'nin istikrarsızlığa sürüklenmesi için var güçleriyle hareket edeceği belirtilerek, "Müslüman Düşünürler Forumu olarak 15 Temmuz'da Türkiye'de meşru yönetimi askeri darbe ile devirme girişimini en güçlü şekilde kınıyoruz. Müslüman Düşünürler Forumu olarak Türk halkının ve meşru yönetiminin yanında olduğumuzu teyit ederiz" ifadeleri yer aldı. Aralarında Kuveyt Üniversitesi akademisyenleri, Fas Tevhid ve Islah Hareketi ve Cezayir Reşad Hareketi yöneticilerinin bulunduğu, çok sayıda Arap ülkesinden 40 düşünür ve yazarın imza attığı bildiride, istikrarlı, güçlü ve gelişen Türkiye'nin sadece Türk halkı için değil tüm İslam dünyası için bir kazanım olduğu vurgusu yapıldı. Bildiride Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin, Türkiye'de demokrasi yürüyüşünü akamete uğratma çabası olduğunun altı çizilerek, Müslümanlara bütün imkanlarıyla bu zor dönemde Türkiye'nin yanında durmaları çağrısı yapıldı. Müslüman Düşünürler Forumu'nun bildirisinde ayrıca Türk halkının darbe girişimine karşı dik duruşu da tebrik edildi.

Kaynak: Editör: Hasan Hüseyin ÇAKMAK
 
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
E-SEMPOZYUM DAVETİ
دعوة للمشاركة المؤتمر الدولي السادس حول " فرص السلام في الشرق الأوسط " 24-25 مارس 2020 بمدينة اسطنبول
لماذا هذا الرعب من الزعيم اردوغان ؟
Türk-Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü (TASEN) Başkanı Dr. Muhammed Adil, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konuğu Oldu.
"Ortadoğuda Barış ve Güvenliğin İnşası" 17-18 Nisan 2018
Gerçeği ifade etmek gerekirse; Türkiye, PYD ile değil ABD ile savaşmaktadır.
Sosyal Medya Ordusu...
دعوة للمشاركة في ندوة علمية دولية بعنوان الازمات الاقتصادية في العالم الاسلامي المآلات والحلول اسطنبول / تركيا : 20 – 22 مارس 2018 ينظم معهد اسطنبول للدراسات الاقتصادية والتعاون الدولي بالتعاون مع المعهد التركي العربي للدراسات الاستراتيجية ندوة علمية دولية بعنوان: " الازمات الاقتصادية في العالم الاسلامي المآلات والحلول " و ذلك بمدينة اسطنبول / تركيا خلال الفترة من 20الى 22 مارس 2018
"Zeytin Dalı Operasyonu" ile dış güçlerin desteklediği terör örgütüne karşı bölgeye ve bölgede yaşayan ümmetin evlatlarına Kürt, Arap, Türkmen....barış getirecek Ordumuzun TASCA Ailesi olarak duacısıyız.
III. ULUSLARARASI TASCA FORUMU'nun BÜYÜK BAŞARISI...
ULUSLARARASI EGE-İSLAM BULUŞMASINDA ‘’UŞAK GECESİ’’ DÜZENLENECEK! Türk Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü Başkanı Dr. Muhammed Al-Adil, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı makamında ziyaret ederek, İzmir’de gerçekleşecek olan 3. İslam Dünyası Ege Buluşması kapsamında yapılacak olan faaliyetler üzerine fikir alışverişinde bulundu.
III. ULUSLARARASI TASCA FORUMU " İslam Dünyası Ege Buluşması - Ortaklık ve Kalkınma"
Bizim Gazete
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
24° - 33°
Salı
24° - 33°
Çarşamba
24° - 32°
Anketler
TASCA Faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:32
Sabah
05:30
Öğle
13:14
İkindi
17:13
Akşam
20:47
Yatsı
22:36
Arşiv Arama
Haber Yazılımı