Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Kasım 2016 - Salı 14:30 Bu haber 3415 kez okundu
 
II. Uluslararası TASCA Forumu 20 Aralık’ta başlıyor
II. Uluslararası TASCA Forumu 20 Aralık’ta başlıyor
Haberi


        2’nci Uluslararası TASCA Forumu 20 Aralık’ta başlıyor

       Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İş Birliği Derneği’nin (TASCA) düzenlediği iş ve kültür forumu, 27 ülkeden 300’ün üzerinde katılımcı ile 20-24 Aralık’ta Antalya’da gerçekleştirilecek.
      2’nci Uluslararası TASCA Forumu ’Ortaklık ve Kalkınma’, 20-24 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenleniyor. 27 ülkeden 300’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilecek forumda dünyanın önemli işadamları, sivil toplum, akademik ve medya kuruluşlarının mensupları, düşünce ve araştırma kuruluşunun üyeleri forumda hazır bulunacağı bildirildi. Forum dahilinde, Türkiye ekonomisine ve iş dünyasına yeni iş kapıları, ihracat ve ithalat imkanları, ekonomik, sosyal, kültürel iş birlikleri ve ortaklıklar kurmak için zeminlerin hazırlanacağı kaydedildi.
TASCA Başkanı Dr. Muhammed Adil, konu ile ilgili yaptığı açıklamda, "İslam Dünyası’nda Türkiye’nin varlığını daha güçlü hissettirmek, yeni dostlar kazanmak, özellikle hain 15 Temmuz darbe girişimini birinci elden anlatmak ve böylelikle Türk-İslam Dünyası arasındaki iş birliğini her alanda güçlendirmek istiyoruz" dedi.
TASCA Başkan Yardımcısı Hayrettin Turan da şunları söyledi: "Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve İslam ülkelerinde konferanslar düzenliyoruz. Özellikle Arap yatırımcıları getirerek, Türkiye’deki iş ve yatırım fırsatlarını analiz ediyoruz. Foruma çeşitli ülkelerden yatırımcıların, gazetecilerin ve akademisyenlerin getirilmesi, iş birliği ve ortaklık kültürünün güçlenmesine de katkı sağlayacak".
Yapılan açıklamaya göre; foruma Elazığ Belediyesi ve Başkanı Mücahit Yanılmaz, şeref konuğu olarak katılacak. Yanılmaz, Elazığ’ı tanıtma fırsatı sunmaktan, Elazığ’ın zengin kültürü, turizmi, tarihi ve yatırım imkanlarını tanıtmaktan ve uluslararası foruma katılan misafirlerimize özel bir Elazığ kültür gecesi tertip etmekten büyük onur duyacağını söyledi.

http://www.iha.com.tr/istanbul-haberleri/2nci-uluslararasi-tasca-forumu-20-aralikta-basliyor-istanbul-1542886/

Kaynak: Editör: Hasan Hüseyin ÇAKMAK
 
Etiketler:
Yorumlar
Diğer Haberler
E-SEMPOZYUM DAVETİ
دعوة للمشاركة المؤتمر الدولي السادس حول " فرص السلام في الشرق الأوسط " 24-25 مارس 2020 بمدينة اسطنبول
لماذا هذا الرعب من الزعيم اردوغان ؟
Türk-Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü (TASEN) Başkanı Dr. Muhammed Adil, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konuğu Oldu.
"Ortadoğuda Barış ve Güvenliğin İnşası" 17-18 Nisan 2018
Gerçeği ifade etmek gerekirse; Türkiye, PYD ile değil ABD ile savaşmaktadır.
Sosyal Medya Ordusu...
دعوة للمشاركة في ندوة علمية دولية بعنوان الازمات الاقتصادية في العالم الاسلامي المآلات والحلول اسطنبول / تركيا : 20 – 22 مارس 2018 ينظم معهد اسطنبول للدراسات الاقتصادية والتعاون الدولي بالتعاون مع المعهد التركي العربي للدراسات الاستراتيجية ندوة علمية دولية بعنوان: " الازمات الاقتصادية في العالم الاسلامي المآلات والحلول " و ذلك بمدينة اسطنبول / تركيا خلال الفترة من 20الى 22 مارس 2018
"Zeytin Dalı Operasyonu" ile dış güçlerin desteklediği terör örgütüne karşı bölgeye ve bölgede yaşayan ümmetin evlatlarına Kürt, Arap, Türkmen....barış getirecek Ordumuzun TASCA Ailesi olarak duacısıyız.
III. ULUSLARARASI TASCA FORUMU'nun BÜYÜK BAŞARISI...
ULUSLARARASI EGE-İSLAM BULUŞMASINDA ‘’UŞAK GECESİ’’ DÜZENLENECEK! Türk Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü Başkanı Dr. Muhammed Al-Adil, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı makamında ziyaret ederek, İzmir’de gerçekleşecek olan 3. İslam Dünyası Ege Buluşması kapsamında yapılacak olan faaliyetler üzerine fikir alışverişinde bulundu.
III. ULUSLARARASI TASCA FORUMU " İslam Dünyası Ege Buluşması - Ortaklık ve Kalkınma"
Bizim Gazete
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
21° - 28°
Cumartesi
22° - 30°
Pazar
23° - 31°
Anketler
TASCA Faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:37
Sabah
05:34
Öğle
13:14
İkindi
17:13
Akşam
20:45
Yatsı
22:33
Arşiv Arama
Haber Yazılımı