Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 14:03 Bu haber 705 kez okundu
 
İSLAM DÜNYASI BEYAZAY TEŞKİLATI
İSLAM DÜNYASI BEYAZAY TEŞKİLATI
TASCA TASEN HABER Haberi


İSLAM DÜNYASI BEYAZAY TEŞKİLATI

            IV. ULUSLARARASI TASCA FORUMU “İslam Dünyası'nda Ortaklık ve Kalkınma" gelişme sürecine katkı sunacağına inandığımız iddialı bir proje başlattı, TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ  ile TÜRK - ARAP EKONOMİ ve STRATEJİK İŞBİRLİĞİ DERNEĞİ (TASCA) işbirliğinde İslam Dünyasın da bulunan engellilerimize ve sorunlarına sahip çıkacak İSLAM DÜNYASI BEYAZAY TEŞKİLATI kurulması.

            İSLAM DÜNYASI BEYAZAY TEŞKİLATI, özel - kamu kurum,  kuruluşları ve araştırma merkezleri arasında İslam Dünyası'nda ki engelli insanlara yönelik çalışmalar konusunda işbirliğini koordine edecek, uluslararası bir sivil toplum organizasyonu olacak.

            İSLAM DÜNYASI BEYAZAY TEŞKİLATI sadece bir yardım organizasyonu olarak kalmayacak ayrıca İslam Dünyası'ndaki engellilerin durumunu iyileştirme, bu bağlamda engellilerimizin yaşamını kolaylaştıracak hukuksal düzenlemeler, uygulamalar ve medeniyet perspektifimizde engellilere bakış açısının oluşturulması konusunda rehberlik edecek, engellilerimizi üretim ve hayata tutunma ya yönlendirecek bir stratejik think tank olarak çalışacaktır.

            İSLAM DÜNYASI BEYAZAY TEŞKİLATI ayrıca uluslararası alanda Müslüman  engellilerin ortak hareket etmek etmesini, Birleşmiş Milletler (BM) gibi organizasyonlarda tüm dünyadaki Müslüman engellilerin sesi ve Türkiye merkezli bir organizasyon olarak, ülkemizin temsil gücünü ve etkinliğini arttıracaktır.

Kaynak: Editör: Hasan Hüseyin ÇAKMAK
 
Etiketler: İSLAM, DÜNYASI, BEYAZAY, TEŞKİLATI,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
21° - 26°
Çarşamba
20° - 26°
Perşembe
20° - 26°
Anketler
TASCA Faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul

Güncelleme: 13.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:36
Öğle
13:15
İkindi
17:13
Akşam
20:43
Yatsı
22:29
Arşiv Arama
Haber Yazılımı