Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Mart 2016 - Salı 17:30 Bu haber 4588 kez okundu
 
Türk Arap Araştırma Ve Strateji Enstitüsü Başkanı Dr. Muhammed Al-Adil HPA’yı ziyaret etti
Türk Arap Araştırma Ve Strateji Enstitüsü Başkanı Dr. Muhammed Al-Adil HPA’yı ziyaret etti
Haberi


Türk Arap Araştırma Ve Strateji Enstitüsü  (TASEN)Başkanı  Dr. Muhammed Al-Adil, Su Politikaları Derneği Hidropolitik Akademi’yi ziyaret etti .

Türk Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği’nin de başkanı olan Dr. Muhammed Al-Adil’in ziyaretinde SPD Başkanı Dursun Yıldız’ın yanısıra    SPD Başkan yardımcısı Ediz Ekinci, SPD Genel Sekreteri R. Gökhan Özkut ve SPD Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı M. Gürani Koç  da bulundu.

Dr. Muhammed Al-Adil ziyaretinin amacının bölgede çok büyük önem taşıyan su kaynakları ve su politikaları konusunda faaliyetlerde bulunan Su Politikaları Derneği’nin yöneticileri ile tanışmak ve işbirliği yapılabilecek alanları belirlemek olduğunu söyledi.

 Bölgemizde su ve enerji en önemli ihtiyaç diyen Dr. Adil bu konularda SPD ile işbirliği içinde bilimsel ve teknolojik  gelişmelerin ele alındığı etkinlikler düzenlenebileceğini belirtti.

Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız Türk Arap Araştırma Ve Strateji Enstitüsü  (TASEN)Başkanı  Dr. Muhammed Al-Adil’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Her iki kuruluş  arasında konulara yaklaşım ve sorunlara çözüm arama  yöntemleri  açısından benzerlikler olduğunu belirten Yıldız bilimsel teknolojik,stratejik alanlarda  işbirliğine açık olduklarını kaydetti

 Toplantıda Su Politikaları Derneği Hidropolitik Akademi ve Türk Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü (TASEN) ‘in birlikte düzenleyebileceği etkinlikler ve projeler  de ele alındı.Her iki derneğin Türkiye ve Arap dünyası arasındaki bilimsel stratejik ilişkileri ve işbirliğini geliştirmek için çalışmalara hazır olduğu belirtildi.

Önerilen işbirliği konuları üzerinde her iki kuruluş tarafından  yapılacak detaylı çalışmalardan sonra tekrar bir araya gelinmesi kararlaştırıldı.

 

Kaynak: Editör: Hasan Hüseyin ÇAKMAK
 
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
21° - 26°
Çarşamba
20° - 26°
Perşembe
20° - 26°
Anketler
TASCA Faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul

Güncelleme: 13.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:36
Öğle
13:15
İkindi
17:13
Akşam
20:43
Yatsı
22:29
Arşiv Arama
Haber Yazılımı