Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Nisan 2017 - Pazartesi 09:53 Bu haber 1157 kez okundu
 
TASCA tarafından : Azerbaycan – Arap Yatırım ve Ticaret İşbirliği Forumu Bakü'de düzenlenecek.
استعداد لتنظيم ملتقى اقتصادي وعلمي كبير في أذربيجان توقيع اتفاقية شراكة بين الجمعية التركية العربية " تاسكا " والجمعية الآذربيجانية العربية للتعاون من أجل تنظيم ملتقى اقتصادي وعلمي كبير في العاصمة باكو يهدف لتعزيز الشراكة بين أذربيجان والبلدان العربية
Haberi


TASCA tarafından : Azerbaycan – Arap Yatırım ve Ticaret İşbirliği Forumu Bakü'de düzenlenecek.

 استعداد لتنظيم ملتقى اقتصادي وعلمي كبير في أذربيجان توقيع اتفاقية شراكة بين الجمعية التركية العربية " تاسكا " والجمعية الآذربيجانية العربية للتعاون من أجل تنظيم ملتقى اقتصادي وعلمي كبير في العاصمة باكو يهدف لتعزيز الشراكة بين أذربيجان والبلدان العربية

Ankara merkezli "Türk Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği" (TASCA),Türk  Dünyası ile Arap Dünyası arasında her alanda işbirliğini geliştirmek, iki kardeş halk arasında yeni köprüler inşa etmek için; 10 yıldan beri ekonomi, ticaret, turizm bilim, kültür, sanat ve diğer başlıklarda yaptığı etkinliklerle önemli bir misyonu yerine getirmektedir.

            Türk Dünyası'nın en önemli parçalarından Azerbaycan ve onun değerli halkı ile, ortak tarih, medeniyete sahip olduğu Arap Dünyası; arasında yakınlaşma sağlamak ve işbirliğini geliştirmek TASCA için stratejik hedef ve bir şereftir. Bu açıdan öncelikle aşağıda özet halinde sunduğumuz alanlarda faaliyetlere başlama hedefi konulmuştur.

-       Azerbaycan ekonomi, yatırım ve ticaret potansiyelini Arap Dünyası'na tanıtmak, bu bağlamda

Arap yatırımcı, girişimci işadamlarına Azerbaycan'ın avantajlarının anlatılması,  Azerbaycan'a davet edilmeleri ve yatırım öncesi ve sonrası süreçte yardımcı olunması,

-       Azerbaycan halkı ve Azerbaycan'ın davaları için Arap dünyasında farkındalık oluşturmak , iş dünyası, akademik, medya, sivil toplumları arasında karşılıklı dostluklar ve işbirlikleri tesis etmek.

-       "KARABAĞ" davasını, Arap Dünyası'nda anlatmak, lobicilik yapmak.

-       Azerbaycan ile  Arap Üniversiteleri, Akademik ve Kültürel Kurumları , Düşünce Kuruluşları , Medya - Sivil Toplumu arasında işbirliğini geliştirerek ortak projeler yürütülmesini desteklemek.

-       Arap medyasını, Azerbaycan'a davet ederek, Azerbaycan'ın yatırım, turizm, kültürünü ilk elden Arap Dünyasına tanıtmak.

-       Arap Dünyası'nda "Azerbaycan Yatırım ve Turizm Günleri" Düzenlemek

-       Azerbaycan hakkında Arapça kitap yayınlanması, karşılıklı tercüme faaliyetleri yapılması ve Azerbaycan haberlerinin doğrudan Arap Dünyası'na ulaşması için Arapça WEB sitesi kurulması

-       İki cemiyet olarak : Her yıl "Azerbaycan – Arap Yatırım ve Ticaret İşbirliği Forumu"nu  Bakü'de düzenlemek.

Kaynak: Editör: Hasan Hüseyin ÇAKMAK
 
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Diğer Haberler
E-SEMPOZYUM DAVETİ
دعوة للمشاركة المؤتمر الدولي السادس حول " فرص السلام في الشرق الأوسط " 24-25 مارس 2020 بمدينة اسطنبول
لماذا هذا الرعب من الزعيم اردوغان ؟
Türk-Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü (TASEN) Başkanı Dr. Muhammed Adil, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konuğu Oldu.
"Ortadoğuda Barış ve Güvenliğin İnşası" 17-18 Nisan 2018
Gerçeği ifade etmek gerekirse; Türkiye, PYD ile değil ABD ile savaşmaktadır.
Sosyal Medya Ordusu...
دعوة للمشاركة في ندوة علمية دولية بعنوان الازمات الاقتصادية في العالم الاسلامي المآلات والحلول اسطنبول / تركيا : 20 – 22 مارس 2018 ينظم معهد اسطنبول للدراسات الاقتصادية والتعاون الدولي بالتعاون مع المعهد التركي العربي للدراسات الاستراتيجية ندوة علمية دولية بعنوان: " الازمات الاقتصادية في العالم الاسلامي المآلات والحلول " و ذلك بمدينة اسطنبول / تركيا خلال الفترة من 20الى 22 مارس 2018
"Zeytin Dalı Operasyonu" ile dış güçlerin desteklediği terör örgütüne karşı bölgeye ve bölgede yaşayan ümmetin evlatlarına Kürt, Arap, Türkmen....barış getirecek Ordumuzun TASCA Ailesi olarak duacısıyız.
III. ULUSLARARASI TASCA FORUMU'nun BÜYÜK BAŞARISI...
ULUSLARARASI EGE-İSLAM BULUŞMASINDA ‘’UŞAK GECESİ’’ DÜZENLENECEK! Türk Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü Başkanı Dr. Muhammed Al-Adil, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı makamında ziyaret ederek, İzmir’de gerçekleşecek olan 3. İslam Dünyası Ege Buluşması kapsamında yapılacak olan faaliyetler üzerine fikir alışverişinde bulundu.
III. ULUSLARARASI TASCA FORUMU " İslam Dünyası Ege Buluşması - Ortaklık ve Kalkınma"
Bizim Gazete
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
21° - 26°
Çarşamba
20° - 26°
Perşembe
20° - 26°
Anketler
TASCA Faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul

Güncelleme: 13.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:36
Öğle
13:15
İkindi
17:13
Akşam
20:43
Yatsı
22:29
Arşiv Arama
Haber Yazılımı